«БУКОВЕЦЬ-2017» VI Зимовий навчально-тренувальний збір Всеукраїнського громадського дитячого руху  «Школи безпеки»

    У селі Буковець, мальовничому Карпатському краї, відбувся зимовий навчально-тренувальний збір Всеукраїнського дитячого руху «Школа безпеки»

 

Як відпочити під час зимових канікул та зустріти Новорічно-Різдвяні свята? Вже понад 10 років поспіль це питання не виникає в багатьох учасників Всеукраїнського громадського дитячого руху «Школа безпеки» – вони залюбки вирушають у Карпати, проте не лише для оздоровлення та відпочинку. Тут, у             с. Буковець Верховинського району Івано-Франківської області відбувся Зимовий навчально-тренувальний збір юних рятувальників, котрий став уже традиційним.

 

 Цього року, з 9 по 14 січня ВГДР "Школа безпеки" у співпраці з Управлінням ДСНС України в Івано-Франківській області за сприяння ДСНС України, Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОДА, Верховинської райдержадміністрації та Буковецької ЗОШ I-II ступенів ступенів провели його вже вшосте.

 

 Понад 200 учасників з 12 регіонів України, зокрема, команди із Дніпропетровської, Житомирської, Запорізької, Івано-Франківської, Кіровоградської, Миколаївської, Рівненської, Тернопільської, Херсонської областей, серед яких школярі віком від 10 до18 років, взяли в ньому участь. Вихованці «Школи безпеки» набувають навичок безпечної поведінки, удосконалюють знання та вміння щодо дій у різних екстремальних ситуаціях, навчаються застосовувати їх на практиці, щоб у подальшому навчати цьому інших, самі ведуть активний та здоровий спосіб життя та популяризують його серед ровесників. Особливо необхідно це в нинішній ситуації, що склалася внаслідок анексії Криму та боїв на Донбасі, коли українським воїнам доводиться боронити рідну землю. 

 

 У програмі Зимового збору було: проведення майстер-класів професійними рятувальниками та навчально-тренувальних занять з проведення рятувальних робіт в умовах надзвичайних ситуацій у зимовий період, а саме: техніка та тактика гірських сходжень, пересування по снігу, проведення пошуково-рятувальних робіт у зоні сходження лавин, організація рятувальних робіт та транспортування постраждалого по складному рельєфу в зимовий період за допомогою підручних засобів, надання першої домедичної допомоги при умовних травмуваннях, переохолодженні та обмороженні тощо.

 

 Юні рятувальники не лише навчалися і тренувалися (що їм, між іншим, надзвичайно подобається!), а ще й відпочивали, розважалися, пізнавали нове про Україну. Спортивні ігри, тематичні конкурси, відвідання музеїв – Гуцульщини та Івана Франка, місцевої Буковецької школи,  сходження та урочища Терношори та гору Писаний Камінь, місцевий колорит Новорічно-Різдвяних святок (колядки, щедрівки, зустрічі з народними майстрами: Лесюк Калиною Прокопівною (писанкарка), Тофійчуком Михайлом Васильовичем (майстер з музичних інструментів) – усе це справило незабутні враження, викликало захоплення та бажання знову і знову брати участь у цих зборах.

 

 Підсумком збору стало проведення змагань з юнацького багатоборства «Пошуково-рятувальні роботи в зимовий період» у командному та особистому заліках,  які вимагали вправності та завзяття.

 

Юні рятувальники демонстрували вміння у наведенні навісної переправи через річку, переправи на колоді, пошуку в лавині потерпілих за допомогою лавинного датчика, GPS-орієнтуванні на місцевості, спуску схилом за допомогою льодоруба та при транспортуванні потерпілого за допомогою волокуші, наданні домедичної допомоги. 

 

 У підсумку перше  місце на дистанції «Пошуково-рятувальні роботи у зимовий період» у командному заліку у старшій віковій категорії виборола команда  «Оптиміст» Романівського району Житомирської  області,  друге –  команда Верховинського району Івано-Франківської області, третє – команда  «Фортуна» м. Житомира.

 

Серед молодших учасників на дистанції «Пошуково-рятувальні роботи у зимовий період» на перше місце вийшла також команда Романівського району Житомирської області, друге місце – у команди «Меридіан» Миколаївської області, третє – у команди «ТурCool» Інгульського району           м Миколаєва. 

 

 В особистих заліках на дистанції «Пошуково-рятувальні роботи у зимовий період» вибороли перемогу члени  команд:

 

Старша категорія:

 

1 місце: Люба Якименко (Рівненська область) та Максим Мулик (Тернопільська обл.);

 

2 місце: Надія Шмадюк (Івано-Франківська обл.) та Олександр Незнайко - команда «Фортуна» м Житомира;

 

3 місце: Аліна Попко, -«Фортуна» м. Житомира та Максим Назаренко - «Запорізька Січ» м Запоріжжя;

 

Молодша категорія:

 

1 місце: Дарья Кузакова – Запорізька область та Дмитро Савенко - «Typcool» Заводського району м. Миколаєва;

 

2 місце: Олена Шепрель – команда «Меридіан» Миколаївської  області та Артур Аракчеєв - команда "Запорізька січ" м.Запоріжжя;

 

 У конкурсі «Медицина (надання домедичної допомоги» у страшій віковій  категорії посіла команда команда   «Екліпс» Тернопільської області, друге - Івано-Франківської області, 3 місце  - команда Рівненської області.

 

У молодшій віковій категорії у конкурсі «Медицина» перше місце – у команди «ТурCool» Інгульського району м. Миколаєва, друге – у команди  Меридіан» Миколаївської області, третє – у команди «Запорізька Січ» Запорізької області.

 

У конкурсі вузлів у старшій категорії: 1 місце посіла команда Херсонської області, 2 місце  - «Фортуна» Житомирської області, 3 місце – команда Тернопільської області;

 

у молодшій категорії: 1 місце - команда «Меридіан» Миколаївської області, 2 місце  - Тернопільської  області, 3 місце – команда Романівського району Житомирської області.

 

     Зимовий навчально-тренувальний збір «Буковець-2017» завершився урочистим закриттям та нагородженням переможців і призерів дипломами, кубками, медалями та призами, які вручила голова Руху Алла Негрієнко разом зі співорганізаторами - рятувальниками Гірської пошуково-рятувальної частини АОЗ СП У ДСНС України в Івано-Франківській області, а саме: керівником зборів Олегом Ковтуном, членами суддівської колегії Мирославом Яворським, Іваном Філіпчуком та волонтерами Руху «Школа безпеки». Усі учасники Збору отримали дипломи.

 

Рішенням Координаційної ради ВГДР «Школа безпеки» нагороджено відзнакою «Добродій Руху» директора Буковецької ЗОШ Лесюка Ярослава Дмитровича та директора Верховинської філії Івано-Франківської ОЦТКЕУМ Лесюк Калину Прокопівну.

 

За підсумками Збору проведено анкетування учасників.

 

На запитання: «Чому навчив тебе Збір та що дав тобі Збір?» учасники відповіли, зокрема:

 

«…врятувати людину, працювати у команді, практичних навичок  виживання та рятування, таких рис, як: сміливості, відважності, відповідальності, витривалості, згуртованості, організованості, людяності..»;

 

 «…нових знань та практичних навичок, неймовірних вражень, позитивних емоцій, гарного настрою, нових друзів..»

 

Учасники Зимового збору дякують організаторам, рятувальникам і волонтерам за цікаві та насичені дні, чудовий відпочинок, можливість насолодилися казковою природою, кришталево-чистим повітрям, долучитися до традицій, звичаїв та обрядів, побачити, як їх шанують на Заході України  та вкотре пересвідчитися, що ніде немає кращої землі, ніж рідна Україна.

 

Повний фото звіт Ви можете знайти за посиланням :

https://goo.gl/photos/3iNCHcrhyE4eRWEcA

Контакти

Керівництво "Школи безпеки"

Адреса: 04074, м. Київ,

вул. Вишгородська, 21

Телефон:(067)464-46-51

Адміністратор сайту

E-mail: frans57@ukr.net